Településképet befolyásoló épület felújítása Mérán

Kedvezményezett: Méra Község Önkormányzata
TELEPÜLÉSKÉPET BEFOLYÁSOLÓ ÉPÜLET FELÚJÍTÁSA MÉRÁN
PROJEKT AZONOSÍTÓSZÁMA: 1778566882

Méra Község Önkormányzata a Vidékfejlesztési Program (VP) keretén belül VP6-7.2.1-7.4.1.1-16 jelű, „Településképet meghatározó épületek külső rekonstrukciója, többfunkciós közösségi tér létrehozása, fejlesztése, energetikai korszerűsítése” tárgyú felhívásra 1778566882 kódszámmal támogatási kérelmet nyújtott be, amelyet megnyert és megvalósított.
A projekt keretén belül felújításra került a település központjában található, önkormányzati tulajdonban álló Művelődési ház. Az épület leromlott állapota már nem tette lehetővé funkcióinak ellátására. A belső helyiségek a nyílászárók cseréjét követően újrafestésre kerültek, a meglévő belső nyílászárókat is javították, majd zománcfestékkel újrafestették. Felújításra került a tetőszerkezet, hőszigetelték a záró födémet és a homlokzatot. Az épület körül kialakításra került terepszinten kiépített szikkasztóárok.
A külső felújítás, illetve az energetikai korszerűsítés segíti az eredetileg betöltött szerep visszanyerését, a település közösségi életének fellendítését, valamint a településképet meghatározó épület esztétikai megújulását.
A beruházás összesen 40.773.545,- Forint, 100% mértékben vissza nem térítendő támogatást nyert. A projekt tervezett fizikai befejezése: 2017. év 11. hó 30. napja.