Fenntartható közlekedésfejlesztési beruházás Encs és Méra településeken

Projekt azonosító száma: TOP-3.1.1-15-BO1-2016-00009

Projekt címe: Fenntartható közlekedésfejlesztési beruházás Encs és Méra településeken

Kedvezményezett neve: Encs Város Önkormányzata

Projekt összköltsége: 289 773 025 Ft
Támogatási összeg: 280 546 639 Ft
Támogatás mértéke: 97%
Projekt befejezési határideje: 2021.09.30.

A projekt átfogó célja Encs város és Méra község fenntartható települési és települések közötti kerékpáros közlekedésének fejlesztése volt.
A beruházás keretein belül a meglévő kerékpárutak szerkezeti felújítása, korszerűsítése valamint új kerékpárút kiépítése valósult meg. A korábban működő kétsávos kerékpárút a felújítást követően két külön útként, az országos közút két oldalán irányonként 1 sávban folytatódott. Az új szakasz nyomvonalán a települések között található Csere-patak folyásmedrénél egy különálló kerékpáros híd került kiépítésre, továbbiakban a már meglévő és az új szakaszokon fedett kerékpártárolók, forgalomcsillapító és közlekedési biztonságot javító menetdinamikai küszöbök, valamint kijelölt gyalogosátkelők kerültek kialakításra. A projekt során 1750 méter kerékpárút felújítása és 1950 méter új út kialakítása, építése valósult meg.

Fotódokumentáció: