Méra ASP központhoz való csatlakozás

MÉRA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA ASP KÖZPONTHOZ VALÓ CSATLAKOZÁSA
A PROJEKT AZONOSÍTÓSZÁMA: KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16-2016-00039

A Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Program keretén belül a Miniszterelnökség által kiadott KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16 Csatlakozási konstrukció az önkormányzati ASP rendszer országos kiterjesztéséhez c. felhívás alapján Méra Község Önkormányzata KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16-2016-00039 azonosítószámmal és „ Méra Község Önkormányzata ASP Központhoz való csatlakozása” címmel pályázatot nyújtott be, melyet megnyert és megvalósít.

Az ASP rendszer bevezetése során az önkormányzatok egy online-alapú távoli alkalmazásszolgáltatási rendszert alakítanak ki, aminek köszönhetően minden önkormányzat egy egységes felületen végzi el feladatait. Az alkalmazásközpont több lépcsős bevezetése végeztével minden önkormányzati szakrendszer ebben a formában lesz elérhető. A projekt során az önkormányzati adatbázisok karbantartásán és áthelyezésén túl megújulnak a belső működési szabályzatok, kialakításra kerülnek az elektronikus ügyintézéshez szükséges feltételek és új informatikai eszközök beszerzésével frissül a rendelkezésre álló informatikai háttér-rendszer. A beruházás Méra Község Önkormányzatánál, mint fő megvalósítási helyszínen, valamint a Fulókércsi Kirendeltségen valósul meg.

A projekt összköltsége 5 979 290,- Forint, mely 100 % mértékben vissza nem térítendő támogatás.
A beruházás várható fizikai befejezése : 2018.06.30.